telephone

تماس با ما:

021-2842-3103

تفاوت لوسیون ضدآفتاب و کرم ضد آفتاب

تفاوت لوسیون ضدآفتاب و کرم ضد آفتاب

فصل تابستان و بهار، علاوه بر گرما، آفتاب سوزانی دارد که می تواند پوست را تحت تاثیر قرار دهد. افرادی که پوست خشک دارند در این فصل به شدت آسیب پذیر هستند. افراد با پوست چرب هم ممکن است دچار آفتاب سوختگی شوند. استفاده از کرم ضد آفتاب و لوسیون ضد آفتاب، دو راهکار بسیار ساده برای جلوگیری از این اتفاقات است.

مطمئن باشید اگر در شرایطی هستید که باید زیر نور افتاب باشید، در صورت عدم مراقبت از پوست، دچار بیماری های پوستی، و حتی ممکن است دچار سرطان پوست شوید. به همین خاطر، استفاده از لوسیون و کرم ضد آفتاب، بسیار موثر است. اما باید دید که لوسیون و کرم را در چه هنگام و برای چه قسمتی از بدن می توان استفاده کرد. در واقع باید فرق لوسیون و کرم را دانست تا بتوان از آنها، موثرتر استفاده کرد.

ما قصد داریم تا در این مقاله، شما را با کرم ضد آفتاب، لوسیون ضد آفتاب و فرق این دو با هم، بیشتر آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

مزایای کرم ضد آفتاب

مزایای کرم ضد آفتاب

پیش از بررسی تفاوت بین لوسیون و کرم ضد آفتاب، بهتر است با هر دوی اینها آشنا شویم و مزایای هر کدام را بررسی کنیم:

کرم ضد آفتاب، نوعی کرم است که برای حفاظت از پوست به کار می رود. از کرم های ضد آفتاب برای پوست صورت استفاده می شود. این محصول، متداول ترین شیوه برای حفاظت از پوست در مقابل نور آفتاب است. کرم ضد آفتاب از روغن تشکیل شده و غلظت آن، بیشتر از لوسیون و ژل است. کرم ضد آفتاب می تواند برای پوست های معمولی و خشک، مفید باشد. کرم های ضد آفتاب، زنانه و مردانه دارند و از هر دو در بازار به فروش می رسد. وقتی یک کرم ضد آفتاب خریداری می کنید، باید به لیست مواد تشکیل دهنده آن مراجعه کنید. اگر اولین ماده تشکیل دهنده آن چیزی به جز آب باشد، شما با یک کرم ضد آفتاب مواجه هستید نه لوسیون و ژل.

یکی از مزایای اصلی کرم ضد آفتاب این است که می تواند یک لایه ضخیم محافظتی روی پوست ایجاد کند و اجازه عبور اشعه خطرناک ماوراء بنفش خورشید را ندهد.

از دیگر مزایای کرم ضد آفتاب، مواد مغذی موجود در آن است که می‌تواند پوست را تغذیه و حتی مرطوب و آبرسانی کند.

مزایای لوسیون ضد آفتاب

مزایای لوسیون ضد آفتاب

لوسیون ضد آفتاب از محصولاتی است که مایع است اما مایع بسیار غلیظ و ژله مانند است. این لوسیون خاصیت ضد آفتاب داشته و می تواند از کل بدن در برابر اشعه های مضر آفتاب، محافظت کند. لوسیون ها بر پایه آب تهیه می شوند و ماده اولیه و اصلی آنها از آب است.

بسیاری از افراد برای مراقبت پوست خود از کرم های ضد آفتاب استفاده می کنند و آن را روی پوست صورت خود می زنند. اما نمی توان از کرم برای کل بدن استفاده کرد. بهترین راه محافظت از کل بدن در برابر آفتاب، استفاده از لوسیون ضد آفتاب است. لوسیون مزایای مختلفی دارد که برخی از مهم ترین آنها شامل موارد زیر است:

·   لوسیون علاوه بر ضد آفتاب بودن می تواند خاصیت مرطوب کنندگی و آب رسانی به بافت پوست را داشته باشد.

·        می تواند از بروز جوش های سر سیاه و آکنه روی پوست، جلوگیری کند.

·   از قرمزی و خشکی پوست و حساسیت های پوستی در افراد با تایپ پوستی خشک، جلوگیری می کند.

·        از خارش پوست جلوگیری می کند.

·        برای کل اندام بدن قابل استفاده است.

لوسیون بهتره یا کرم؟

وقتی صحبت از بهتر بودن می شود، باید دید کدام محصول می تواند نیاز مصرف کننده را در همان لحظه به بهترین شکل ممکن پاسخ دهد.

معمولا همه به کرم ضد آفتاب نیاز دارند چون در فصل های گرم سال و زمانی که آفتاب به صورت تند و تیز و مستقیم است، صورت انسان در خطر است و باید با کرم محافظت شود. اما استفاده از لوسیون در افرادی که بدن آنها همیشه پوشیده است، کمی متفاوت است. نیازی نیست همیشه از لوسیون ضد آفتاب استفاده شود. افرادی که بدن آنها در مقابل آفتاب سوزان قرار دارد و یا از حمام آفتاب استفاده می کنند، جدای از اینکه چه نوع تایپ پوستی دارند، باید لوسیون استفاده کنند. اما افرادی که دارای پوست حساس و خشک هستند، چه در معرض آفتاب باشند و چه نباشند، باید لوسیون مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنند. پس نمی توان گفت که کدام یک بهتر است. زیرا وجود هر کدام در جای خود، بسیار مهم و ضروری است.

فرق لوسیون و کرم,

تفاوت لوسیون و کرم مرطوب کننده

لوسیون ضد آفتاب و کرم ضد آفتاب، گاهی در کنار هم و به جای هم استفاده می شوند که کاملا اشتباست. این دو محصول از یکدیگر جدا هستند و بهتر است هر کدام در جای خود استفاده شوند.

3 تفاوت اصلی بین کرم ضد آفتاب و لوسیون وجود دارد که شامل موارد زیر است:

1.  هردو در بافت با یکدیگر تفاوت دارند. لوسیون ها به دلیل تشکیل شدن از آب و روغن، چرب نیستند. به همین دلیل، نسبت به کرم دارای وزن سبک تر و غلظت پایین تری هستند. ویسکوزیته این ماده کم است. اما در مقابل، کرم از روغن خالص و مواد دیگر تشکیل شده که غلظت و وزن بالاتری داشته و ظاهر آن چرب است. گرانروی کرم بالاتر از لوسیون بدن است. برای همین، لوسیون به راحتی روی سطوح بزرگ بدن، مثل دست و پا قابل پخش شدن است. در حالی که مرطوب کننده‌ها در غلظت‌های متفاوتی تولید می‌شوند که لوسیون هم یکی از آن‌هاست. علاوه بر این، مرطوب کننده‌ها به صورت کرم، ژل و اسپری هستند.

2.  لوسیون ها از پایه آب تشکیل شده اند. به همین دلیل خاصیت مرطوب کنندگی خوبی دارند. اگر پوست خشک دارید، می توانید از این محصول استفاده کنید. اما کرم ها از مواد بسیار غلیظ تشکیل شده اند و معمولا نوع آبرسان و مرطوب کننده ان که خاصیت ضد آفتاب بودن داشته باشد، با کرم ضد آفتاب، متفاوت است. به علاوه اینکه امکان اضافه کردن اسانس و عطر و حتی رنگ به کرم ها وجود ندارد. اما در لوسیون ها می توان به راحتی اسانس اضافه کرد. اگر پوست حساسی دارید نباید از لوسیون عطر و اسانس دار استفاده کنید.

3.  نحوه استفاده از لوسیون  کرم نیز متفاوت است. از کرم برای دست و صورت ولی از لوسیون برای بدن می توان استفاده کرد.

و کلام آخر

همیشه سعی کنید گذشته از تفاوت بین لوسیون و کرم ضد آفتاب، یک محصول خوب و کارآمد را برای جلوگیری از آفتاب سوختگی استفاده کنید.

1 1 رای
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها

جدیدترین های بخش بلاگ

0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا دیدگاه بگذاریدx